MedyaMan Dijital Pazarlama Çözümleri

Dijital pazarlama; günümüzün ve geleceğin en önemli pazarlama faaliyetleri arasında çoktan yerini aldı. Çünkü dijitalleşen dünya ile insanlar çevrimiçi bir hayata alışırken geleneksel pazarlama, pazarlama ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamamaya başladı. Bu da en çok markaların dikkatini çekince artık tüm dünyada dijital pazarlama kaçınılmaz olmaya başladı.

Adından da anlaşılacağı gibi dijital ortamda gerçekleştirilen dijital pazarlama faaliyetleri, markaların potansiyel müşterilerini ve marka bilinirliğini arttırmak için gerçekleştirdiği birden çok pazarlama türüdür. Özellikle markalara sağladığı eşsiz avantajlardan dolayı vazgeçilmez bir pazarlama sistemi olan dijital pazarlama, geleneksel pazarlamayı savunan kesimler tarafından dahi benimsenmiştir.

MedyaMan olarak İzmir merkezli olup ayrıca İzmir dışında başta İstanbul, Ankara, Gaziantep, Manisa, Adana, Bursa ve Kocaeli olmak üzere Türkiye‘nin hemen her noktasına dijital pazarlama çözümleri sunmaktayız ve bizi tercih eden müşterilerimiz mevcuttur.

Dijital Pazarlama Teknikleri Nelerdir?

Dijital pazarlama faaliyetleri arasına birden çok pazarlama türü girmektedir. Aslına bakılırsa sosyal medya pazarlaması, SEO, SEM vb. kısaca internet üzerinden gerçekleştirilen her reklam, tanıtım ve duyuru birer dijital pazarlama örneğidir ancak sosyal medya pazarlama, SEO ve SEM kendi içerisinde çok sistemli olduğundan bazı markalarca ayrıca hizmet olarak istenmekte ve hemen her ajans tarafından ayrıca hizmet olarak verilmektedir. Bunların dışında aşağıda yer alan dijital pazarlama türleri de dijital pazarlamanın konusudur:

SEO

Dijital pazarlamanın bel kemiği olan arama motoru optimizasyonu yani nam-ı diğer SEO, özellikle yer aldığınız sektörde ürün ve hizmet arayan müşterileri kazanabilmek ve sektördeki prestijinizi arttırabilmek için harika bir pazarlama sistemidir. Başarılı bir SEO çalışması ile markanızı zirveye taşıyabilirsiniz.

SEM

Arama motoru pazarlaması anlamına gelen SEM, SEO çalışmalarına bir alternatif veya bir destekleyici de diyebiliriz. SEO yaptırmayı istemeyen veya SEO çalışmalarını başka bir pazarlama çalışması ile desteklemek isteyen markalar için SEM (Search Engine Marketing) hem eşsiz bir alternatif hem de harika bir destekleyicidir.

Mobil Pazarlama

Mobil pazarlama, artık herkesin bir parçası haline gelen cep telefonlarına yönelik gerçekleştirilen pazarlama aktiviteleridir. Bu pazarlama türünde en çok kullanılan araçlar SMS ve WhatsApp gibi en çok kullanılan telefon uygulamaları üzerinden gerçekleştirilir.

E-Posta Pazarlama

Adı üstünde olan E-Posta Pazarlama sisteminde, markanızla uyumlu ve göz alıcı şık tasarımlarla kampanyalarınızı, duyurularınızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi veri tabanımızda yer alan e-posta kullanıcılarına izinli bir şekilde pazarlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal medya kullanmayan bir kitlenin hala kaldığına inanıyor musunuz? Eğer inanıyorsanız bu inancınızı bir köşeye bırakın ve markanızı hemen sosyal medyaya taşıyarak pazarlama çalışmalarınızı başlatın. Çünkü dijital dünyada müşterilerinize ulaşabilmenin en başarılı yollarından biri de sosyal medya pazarlamasıdır.

Influencer Pazarlama

Sosyal medyanın gücü ile hayatımıza giren influencer tanımı sonrası kullanıcılar, influencer ünvanına sahip kişileri takip etmekten ve onların hayatından kesitleri örnek alarak kendi yaşam tarzlarına yansıtmaktan keyif almaya başladılar. Sizce de bu durum mükemmel bir pazarlama aracı olarak kullanılamaz mı?

Görsel Pazarlama

Bazen kelimeler yetersiz kalır ve kelimelerle anlatamadığınız şeyleri bir görsel ile anlatabilirsiniz veya anlattıklarınızı bir görselle desteklersiniz. Dijital reklam ve pazarlamada bunun da bir yolu var. Arama reklamcılığı yerine çok ziyaret edilen web sitelerinde görsel reklamınızın yer almasını istemez misiniz?

Video Pazarlama

YouTube başta olmak üzere insanların video izlemeyi sevdiği tartışılmaz bir gerçek. Bazen kısa videolar bazen de saatler süren videolar insanları bilgisayar ve telefon başında uzun süre tutabiliyor. Bu videoların arasında reklam videolarınızı yayınlayarak yapılan pazarlama çalışmasından maksimum verim alabilirsiniz.

En çok tercih edilen ve kullanılan dijital pazarlama tekniklerini her ne kadar alt başlıklar olarak versek de dijital pazarlama örnekleri oldukça fazladır. Çünkü internet üzerinden ve dijital ortamda gerçekleştirilen her reklam ve pazarlama faaliyeti, dijital pazarlama sınıfına girmektedir. Bundan dolayı da dijital pazarlamanın içerisinde neler olduğunu net olarak anlatmak imkansızdır.

MedyaMan olarak uzun yıllardır dijital pazarlama sektöründe edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle müşterilerimize maksimum verim sağlayabilecekleri dijital pazarlama çözümleri sunmaktayız. Dijital pazarlama danışmanlığı ile sektörünüzün önde gelen markalarından birisi ve hatta lideri olmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve daha fazla zaman kaybetmeden dijital pazarlamanın gücüyle gücünüze güç katmak!

Dijital Pazarlamanın Gücünü Hemen Keşfedin!

MedyaMan, dijital pazarlamadaki engin tecrübesi ve sağladığı yüksek verim ile markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi en ileriye taşımayı sağlıyor. Dijital pazarlamanın gücünü almak ve bunu en profesyonel şekilde sağlamak için hemen bizimle iletişime geçin, gücünüze güç katalım.

Hemen Ulaşın