MedyaMan Dış Ticaret Çözümleri

Ülke sınırları içerisindeki ticari faaliyetlerinizi dış pazara yöneltmek elbette her markanın ve işletmenin hedeflerinden biridir. Sektörün yurtdışı pazarında rekabet edilebilir olması, ürünlerin ve hizmetlerin yurtdışındaki muadillerine oranla daha iddialı olması bir takım etkenlerdir. Dış ticarette yer almak istiyorsanız eğer MedyaMan Dış Ticaret Çözümleri ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir.

Bundan 20-30 yıl öncesine kadar tüm dünya ülkeleri ile iletişim kurmak dahi oldukça zor ve maliyetliyken günümüzde oldukça kolay bir hâl almıştır. İnternetin hayatımıza kattığı yeniliklerle dünyanın diğer ucundaki bir sevdiğiniz ile iletişim kurmak artık çok kolayken ticari faaliyetler gerçekleştirmek de günden güne imkansız ve maliyetli olmaktan çıkmaya başlamıştır. Dış ticaret faaliyetleri uzun bir süredir hayatımızda yer alsa da özellikle dijital kanalların etkisi ve önemi her geçen gün dış ticarette daha da önemli bir hâle gelmiştir.

Dış Ticaret Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Dış ticaret; bulunulan ülke dışında gerçekleştirilen ticari faaliyetlerdir. Ürün ve hizmetlerinizi başka bir ülkeye satarsanız veya başka bir ülkeden ürün veya hizmet satın alırsanız dış ticaret işlemi gerçekleştirirsiniz. Tanımı her ne kadar kolay olsa da gerçekten de dış ticaret bu kadar kolay mıdır? Aslında kolaydır ancak doğru zamanda doğru kişilerle çalışıldığı takdirde kolaydır. Aksi takdirde daha başlamadan biten ve sonsuza dek önü kapanan bir macera olarak rafa kaldırılır.

Dış ticaret iki alt kategoriye ayrılmaktadır. Bunlardan birisi ithalattır ve yurtdışından ürün ya da hizmet satın almayı ifade eder. Diğer kategori olan ihracat ise yurtdışına ürün veya hizmet satmak anlamına gelmektedir. İthalat da ihracat da ekonomik açıdan oldukça önemli ticari faaliyetlerdir ancak tüm dünya ülkeleri ihracatta öne çıkmayı isterler. Çünkü ihracat ithalata kıyasla bir ülke ekonomisi açısından pozitif yönlü bir faaliyettir.

Dış ticaretin ihracat kategorisindeki faydaları oldukça fazladır. Döviz kazanmak, vatandaşı olunan ülkeye döviz kazandırmak, ülke sınırları içerisinde kalmadan dünyaya açılmak ve zamanla tüm dünyada bilinen bir marka olmak ihracatın sadece öne çıkan faydalarındandır. Bu durumda ithalat zararlıdır demek elbette yanlıştır çünkü ihracat yapıyor olsanız dahi üretilen ürünlerin veya sunulan hizmetlerin somut ya da soyut bir takım parçalarını yurtdışından temin ederek bütünü oluşturmak ve yurtdışına pazarlamak da ithalat kanalı oldukça önemli kılmaktadır. Ancak hemen her marka ve işletmenin yegâne hedefi ihracat yapmaktır.

Dış Ticaret Çözümleri Nelerdir?

Dış ticaret çözümlerimizle markanızın veya işletmenizin yurtdışına açılmasından yurtdışındaki bilinirliğini ve satış hacminizi arttırmaya kadar tüm işlemleri yönetiyoruz ve sizlere destek sağlıyoruz. Hedeflenen ülke veya ülkelerle ilgili yeterli bilgi edinilmezse, yasal prosedürler hem bulunulan ülke hem de hedef ülkelere göre yerine getirilmezse ve pazarlama faaliyetleri hedef ülkeye göre belirlenip uygulanmazsa başarı şansı bir o kadar ertelenir. Ayrıca dış ticaret işlemlerindeki ürün ve hizmetlerin teslimatı, gümrük işlemleri ve vergi yükümlülükleri de fazlasıyla önemli olduğu gibi devletin sağladığı desteklerden de faydalanmak fazlasıyla önemlidir.

MedyaMan olarak dış ticaret çözümlerimizle sunduğumuz hizmetleri aşağıdaki gibi özetleyebiliriz:

• Markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve bulunduğunuz sektörü yakından analiz ediyoruz,
• Hedeflediğiniz ülkelerdeki sektör durumunu, pazarı ve pazardaki rakiplerinizi inceliyoruz,
• Hem ülkemizdeki hem de hedef ülkedeki tüm yasal prosedürleri yerine getirmenizde yardımcı oluyoruz,
• Mevcuttaki ve gelecekteki tüm verilerinizi hedef ülkenin yerel diline göre profesyonel bir şekilde tercüme ettirerek hazır hale getiriyoruz,
• Varsa mevcut internet sitenizi yoksa da yeni açacağımız internet sitenizi hedef ülkeye göre ve hedef ülke dilinde hazırlıyoruz,
• Sosyal medya hesaplarınızı aktif hale getirip yine hedef ülkeye göre ve hedef ülkenin yerel dilinde özelleştiriyoruz,
• Potansiyel müşteri bilgileri edinerek sizlere iletiyoruz, eğer iletişim kurma sorunu yaşarsanız sizin için iletişimi yine biz kuruyoruz ve sizi en iyi şekilde temsil ediyoruz,
• Uluslararası SEO hizmetimizle hedef ülkenin dilinde marka, işletme, ürün ve hizmet bilinirliğinizi sağlıyoruz ve rekabet gücünüzü arttırıyoruz,
• Sosyal medya çözümlerimizle hedef ülkede en çok kullanılan sosyal medya kanalları üzerinden hedef kitlenize sizi en iyi şekilde tanıtıyoruz,
• Müşteri görüşmeleri sonrası satış ve sevkiyat işlemlerinizi yönetmenizde yardımcı oluyoruz,
• İlk aşamadan son aşamaya kadar kusursuz işleyen bir dış ticaret sistemini kurup sizin için yöneterek uluslararası bir marka veya işletme olmanızı sağlıyoruz.

MedyaMan olarak İzmir merkezli olup ayrıca İzmir dışında başta İstanbul, Ankara, Gaziantep, Manisa, Adana, Bursa ve Kocaeli olmak üzere Türkiye‘nin hemen her noktasına dış ticaret çözümleri sunmaktayız ve bizi tercih eden müşterilerimiz mevcuttur.

Dış Ticaret Faaliyetlerinizi Başlatmaktan Korkmayın!

Hemen bizimle iletişime geçin ve dış ticaret çözümlerimizle dış ticaret faaliyetlerinizi başlatmanıza yardımcı olalım, ilk aşamadan son aşamaya kadar tüm dış ticaret işlemlerinizi yürütelim ve en etkin pazarlama stratejileri ile bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttıralım.

Hemen Ulaşın