MedyaMan İçerik Çözümleri

Günlük hayatta izlediğimiz, okuduğumuz, dinlediğimiz ve paylaştığımız her şey birer içeriktir. Hatta yaptığımızın işin, telefonun konuşmasının veya sohbetin de temelinde içerik vardır. Gündelik yaşamda içerik üretmek kendiliğinden gerçekleşse de reklam ve pazarlama söz konusu olduğunda içerik üretmek gerçekten zordur. İçerik çözümleri de bu noktada devreye girerek üretilmesi gereken içeriklerde sorunu temelinden çözmektedir.

Başta Google olmak üzere reklam ve pazarlama söz konusu olduğunda tüm uzmanlardan aynı şeyi duyarsınız; Özgün İçerik! Tabi ki yazılacak bir makalenin, oluşturulacak bir videonun ya da ses klibinin özgün bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Özgün olmadığı takdirde benzerleri arasında kaybolacağı gibi ilgili markanın veya bu markaya ait ürün ve hizmetlerin bir farkının olduğunu da ortaya koymak imkansız olacaktır. Buraya kadar her şey açık bir şekilde anlaşılır ama peki özgün içerik nasıl üretilir, daha da önemlisi nasıl içerik üretilir?

İçerik Üretimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

İçerik üretimi; bir konu hakkında oluşturulan makale, görsel, video veya ses dosyası çalışmalarıdır. Örneğin uzman olunan bir konu hakkında o konuyu araştıran insanlarla bilgi paylaşmak isterseniz bunun için bir makale yazarsınız. Eğer bir kampanya duyurusu yapmak isterseniz bu durumda görsel bir çalışma ihtiyacınız olabilir. Ürün veya firma tanıtımı için bir video çekip düzenleyerek paylaşabilir veya bir şarkıcıysanız yeni bir şarkı yapıp bunu insanların beğenisine sunabilirsiniz.

Rutin hayatın içerisinde içerik üretimi kolaydır ve kendiliğinden oluşur. Bir arkadaşınızı veya ailenizden birini aramadan önce ne konuşacağınızı düşünerek hareket etmez ve ararsınız. Yine birilerine görmesi gereken bir şey gönderirken hemen videosunu çeker atarsınız veya yazması zor olan şeyleri yazmak yerine ses kaydı alır ve iletişim kanalları aracılığıyla gönderirsiniz. Tüm bunlar birer içeriktir, doğal olarak oluşur ve özgündür. Reklam ve pazarlama çalışmalarında da içeriklerin bu mantığa sahip olması önemlidir ancak en çok zorlanan konulardan biridir.

Bir işletme ya da marka sosyal medyada veya dijital pazarlama kanallarında ürün ve hizmetleriyle alakalı reklam yapmak ister ancak ne paylaşacağına karar vermemiştir. Acaba bir makale mi yazmalı, bir video mu çekmeli yoksa bir broşür mü hazırlayıp paylaşmalı? İşte bu aşama öncelikle doğru içerik türünün ne olacağına karar vermektir. İçerik içeriktir mantığı yanlıştır ve hem verilecek mesaj açısından hem de anlatım açısından en doğru içerik türünü seçmek en temel noktadır.

İçerik türüne karar verildikten sonraki aşamada içeriğin nasıl oluşturulması gerekir buna karar verilmelidir. İçerik planlaması da diyebileceğimiz bu aşamada içeriğin tek bir parçadan mı oluşacağı yoksa birden fazla birbirini takip eden parçadan mı meydana geleceğini netleştirmek gerekir. Daha sonra ise içeriğin nasıl oluşturulacağı bir sonraki aşamadır. Yazı ise hangi başlıkları içermeli, video ise başlangıç ve bitiş nasıl olmalı, bir tasarım ise hangi renklerde ve hangi boyutlarda oluşturulmalı gibi sorular içerik üretiminin konusudur ve sanıldığından daha da zordur.

İçerik Çözümleri Nelerden Oluşur?

MedyaMan olarak markanız, işletmeniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz için en çok ihtiyaç duyulabilecek üç içerik türünde tam profesyonel çözümler sunuyoruz. İzmir merkezli olan dijital ajansımız sadece İzmir değil, başta İstanbul, Ankara, Gaziantep, Manisa, Adana, Bursa ve Kocaeli olmak üzere Türkiye‘nin hemen her noktasına, içerik üretimi çözümleri sunmakta ve markanızı da satış performansınızı da zirveye taşımaktadır.

Makale İçerikler

Makale içerikleri çözümlerimiz ile ihtiyaç duyulan tüm konularda ve konu başlıklarında tamamı özgün ve SEO uyumlu içerikler üretiyoruz. Ürettiğimiz makaleler %100 özgün olmasının yanı sıra yazıldığı konu hakkındaki tüm içermesi gereken anahtar kelimeleri içerirken aynı zamanda kendi konusunda örnek bir yazı olmayı başarmaktadır.

Görsel İçerikler

Görsel içerikleri için sunduğumuz çözümlerle dijital pazarlama çalışmalarında, sosyal medyada veya internet sitesinde paylaşılması gereken görsel tasarımları markanın ya da işletmenin logosu ve renkleriyle en uyumlu olacak şekilde ve benzersiz bir tasarım anlayışıyla üretiyoruz. Görsel içeriklerimizle büyük beğeni toplamayı başarıyoruz.

Video İçerikler

Video içerikleri çözümlerimizde başta YouTube ve sosyal medya olmak üzere üretilen videoların paylaşıldığı tüm kullanıcıların dikkatini çekecekleri ve beğenecekleri şekilde özgün bir biçimde üretilmesini sağlıyoruz. Üretilmesini sağladığımız videolarla özgünlüğü ve beğeniyi bir araya toplayarak ayrıca doğal bir şekilde paylaşılmasını sağlıyoruz.

İçerik Çözümleriyle Sadece İçerik mi Üretiliyor?

İçerik çözümlerimizde içeriğin üretilmesi sadece son aşamadır. Son aşamaya kadar gerçekleştirilen işlemler ise özetle şu şekildedir:

• İhtiyaç duyulan içerik konularının analizi,
• İçeriklerin hangi türde olacağının analizi,
• İçeriklerin paylaşım ve üretim planlaması,
• İçerik türüne göre içeriğin nasıl olması gerektiğinin analizi,
• İçeriğin üretimi ve teslimi.

Özgün ve Doğal İçerikler Elde Etmek Çok Kolay!

İlk aşamadan son aşamaya kadar en özgün ve doğal içeriklerin sizler için profesyonel bir şekilde üretilmesini sağlıyor ve paylaşılacak ya da kullanıcılar içeriklerin ne olacağı sorunundan sizi tamamen kurtarıyoruz. Hemen bizi arayın ve size özel içerikler için çalışma başlatalım.

Hemen Ulaşın