MedyaMan Sosyal Medya Çözümleri

Sosyal medyanın günümüzdeki etkisi ve yarattığı bağımlılık tartışılmaz bir gerçek. Peki bu bağımlılığı neden avantaja çevirmeyesiniz? Sosyal medya çözümlerimiz ile sosyal medya platformlarına hükmederek marka bilinirliğinizi en üst seviyeye taşıyıp ürünlerinizi ve hizmetlerinizi hedef kitlenize uyan tüm kullanıcılara duyurabilir ve tanıtabilirsiniz.

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen reklam ve pazarlama çalışmaları oldukça etkilidir. SEO ve SEM çalışmalarında bir ihtiyaç doğrultusunda arama yapan kullanıcılar hedef alınırken sosyal medyada ayrıca ihtiyaç hissi etkisi de oluşturulmaktadır. Sosyal medya kullanıcısı rutin bir kullanım esnasında reklamlarınızla karşılaştığında bir anda pazarlanan ürün ve hizmet kendisinde ihtiyaç hissi oluşturmakta ve ilgi göstermeye başlamaktadır.

Sosyal medya pazarlaması sadece reklam vermekten ibaret değildir. Genellikle sosyal medya pazarlama denildiğinde akla ilk gelen ücretli reklamlar olsa da sosyal medya üzerinden yapılabilecek birçok pazarlama tekniği de bulunuyor.

Hangi Sosyal Medya Platformunda Pazarlama Yapılmalı?

Sosyal medya pazarlamasında kesinlikle şu platform seçilmelidir demek çok yanlış olur. Çünkü sosyal medya platformları milyonlarca kullanıcıya sahiptir ve mutlaka hedef kitlenizde yer alan kullanıcıları da aralarında barındırır. Bu nedenle de platform seçimi yapılırken kullanıcı sayısına oranla hedef kitlenize hangi oranda sahip olduğu en önemli kriterlerdir. Bunu tespit etmek için de belirlenen mecralardaki çalışmalarda ayarlanacak istatistikler ve veriler ışığında doğru kitleyi elde edebilir ve çalışmaları yeniden şekillendirebilirsiniz.

En Çok Sosyal Medya Pazarlaması Gerçekleştirilen Platformlar

Facebook Pazarlama

Sosyal medyanın bugüne ulaşan bağımlılık seviyesini başlatan ve belki de dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, hem prestij hem de pazarlama söz konusu ise sosyal medya reklam ve pazarlama çalışmalarında en çok tercih edilmesi gereken platformlarından biridir.

Instagram Pazarlama

Tartışmasız sosyal medyanın en çok kullanılan platformu olan Instagram üzerinden yapılacak pazarlama çalışmaları ile fayda sağlayamamanız imkansız. Elbette bunun için hesaplarınızın eksiksiz ve kusursuz olması gerekirken pazarlama çalışmaları da en ideal şekilde ayarlanmalıdır.

Twitter Pazarlama

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir diğeri olan Twitter, diğer sosyal medya mecralarından ayrılan özellikleriyle farkını ve kalitesini korumuştur. Sosyal medya kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında yer alan Twitter’in sağladığı pazarlama gücünü asla kaybetmek istemezsiniz.

LinkedIn Pazarlama

Kurumsal kullanımın daha önde olduğu LinkedIn, reklam ve pazarlamada B2B başta olmak üzere çok ciddi avantajlar ve fırsatlar sunmaktadır. Kariyer yönlendirmesinde dahi sağladığı faydalarla öne çıkan LinkedIn, özellikle kurumsal kanalda mutlaka yer almalıdır.

WhatsApp Pazarlama

WhatsApp için tam anlamıyla bir sosyal medya platformu diyemeyiz, daha çok haberleşme platformudur ancak oluşturduğu kullanım bağımlılığı ve vazgeçilmez uygulamalardan biri olması Whatsapp‘ı da reklam ve pazarlama çalışmalarında öne çıkarmayı sağlıyor.

Telegram Pazarlama

WhatsApp ile aynı kategoride yer alan ve günden güne popülerliği artmaya devam eden Telegram, kendine has özellikleriyle en ideal reklam ve pazarlama kanallarından biridir. Telegram ile beklenilenin çok daha ötesinde sonuçlar ve geri dönüşler alınabilmektedir.

Sosyal Medya Çözümleri Neleri Kapsar?

Marka veya işletme hesaplarınızın başta güvenlik olmak üzere tüm ayarlamaları kusursuz bir şekilde sağlanarak tüm risklerin ve ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçilir.

Markanın veya işletmenin sosyal medya hesabını inceleyen bir kullanıcının en çok etkileneceği, güven duyacağı ve ilgi göstereceği bir görünüm kazandırılır ve ayrıca hesabın keşfedilmesi kolaylaştırılır.

Reklam çalışmalarının yürütüleceği hesaplar tek seferde en ideal şekline getirilir ve olası kapanma risklerinin önüne geçileceği gibi yapılan çalışmalardan da en çok işe yarayacak verilerin eksiksiz elde edilmesi sağlanır.

Markanın veya işletmenin hitap ettiği kitle ve bulunduğu sektör doğrultusunda oluşturulması gereken içerikler belirlenir ve içerik takvimi oluşturularak düzenli paylaşım yapılması sağlanır.

Sosyal medya fenomeni de denilen influencer anlaşmaları ile sadece reklamlarla yetinmez ayrıca bir takipçi kitlesine sahip ünlü kullanıcıların da sağlayabileceği faydalardan maksimum verim alınır.

Belirlenen hedeflere ulaşan sosyal medya hesapları için marka ve işletme adına mavi tik başvurusu gerçekleştirilir ve mümkün olan en kısa sürede hesap onaylı bir hesaba dönüştürülerek mavi tik kullanımı başlatılır.

Sosyal Medyayı Daha Fazla Ertelemeyin!

Sosyal medyada yer almak istiyorsanız hangi sosyal medya platformunu seçmeniz ve hangi çalışmaları yapmanız gerektiği detayları ile zaman kaybetmeden bizi arayın. Sizin için en doğru stratejileri belirleyelim ve hemen çalışmalarınızı başlatalım.

Hemen Ulaşın